Ņujorkas draudzes nometne Katskilu kalnos

 

 

Nometņošanas posmi

 

1. un 2. periods Šie nometnes posmi ir piemēroti bērniem 6.5 līdz 14 gadu vecumā, kas tekoši runā latviski. Nometne sniedz bagātīgu programmu, kuŗā ietilpst sports, dziedāšana, tautas dejas, koklēšana, šķēršļu gājieni, dievkalpojumi, reliģiskas un latviskas apceres, teātŗa nodarbības, interešu grupas, peldēšana, balles un daudz kas cits. Katrs nometnes periods ilgst divas nedēļas. Nometnes vadītāja Māra Dajevska labprāt atbildēs uz jūsu jautājumiem.

Valodas periods (Latvian Heritage Camp) paredzēts bērniem 7 līdz 15 gadu vecuma, kam nav tekošas latviešu valodas spējas. Viss augšupminētais par 1. un 2. posmu attiecas arī uz valodas periodu. Bērnus iepazīstina ar latviešu kultūras bagātību – tautasdziesmām, tautasdejām, latviešu populāro mūziku, utt. - bet, nometnes sarunu valoda ir angļu.  Bērni iegūs nelielu latviešu vārdu krājumu latviešu valodas stundās. Perioda vadītāja Erika Dajevska labprāt atbildēs uz jūsu jautājumiem. 

Īkšķīšu nometnes ir līdzīgas “lielajai nometnei” ar to, ka tās ietilpina visus kristīgās un latviskās audzināšanas elementus kā arī veselīgas izklaides nodarbības, bet ir tieši pielāgotas jauniem bērniem. Īkšķīšu nometnes domātas 2 līdz 6 gadus veciem bērniem.  Nedēļu ilgo nometņošanas posmu bērni pavada kopā ar māti, tēvu vai citu pieaugušo. Piedāvājam īkšķīšu posmus vairākiem atšķirīgiem valodas līmeņiem. Lūdzu iegaumējiet “flow chart”, kas redzama, kad uzklikšķiniet “Īkšķīši” lapas kreisajā pusē un izvēlieties to īkšķīšu posmu, kas ir jūsu bērnam vispiemērotākais, pamatojoties uz latviešu valodas prasmes līmeni. Īķšķīšu perioda vadītāja Inga Stots McKay labprāt atbildēs uz jūsu jautājumiem.